O ile z wprowadzeniem zasad logowania w postaci cyklicznej zmiany haseł, ich złożoności zwykle nie ma problemu, o tyle w praktyce zazwyczaj sama zmiana hasła polega na podmianie ostatniego znaku i spełnieniu formalnego obowiązku, bądź też zapisaniu hasła na karteczce, czy spodzie klawiatury.

Oficjalnie wszystko wygląda dobrze. Wymóg RODO spełniony. Jednak w przypadku, gdy dojdzie do nieautoryzowanego dostępu przez osobę trzecią do systemu, który był zabezpieczony hasłem, ale hasło zostało odczytane z karteczki na monitorze, to pracodawca odpowiada za całe naruszenie. Jest to spowodowane brakiem przeszkolenia pracownika, tak by ten nie przechowywał hasła w łatwo dostępnym miejscu.

W momencie, gdy technologie biometryczne zaczęły szerzej wchodzić do naszego życia, warto zainteresować się zmianą tradycyjnego sposobu logowania do komputera poprzez wpisywanie hasła, na logowanie zabezpieczone biometrycznie. Metoda logowania za pomocą odcisku palca jest znacznie bezpieczniejsza i znacznie wygodniejsza dla użytkownika od standardowego wpisywania hasła.

Koszt wdrożenia czytnika linii papilarnych do komputera, bądź laptopa nie obciąża mocno budżetu, a posiada wiele zalet poza wspomnianymi wyżej:

- umożliwia zapisanie 10 odcisków palców dla 10 różnych użytkowników
- posiada niewielkie rozmiary (15mm) i można go umieścić w każdym miejscu stanowiska pracy
- w 0.2 sekundy rozpoznaje odcisk palca
- rozpoznaje odcisk palca pod kątem 360°

Oferujemy dostarczenie i opcjonalne skonfigurowanie czytnika linii papilarnych w kwocie 100 złotych netto za jedno stanowisko pracy. Nawet najlepsze zabezpieczenia fizyczne związane z dostępem do systemów, bądź oprogramowania mogą nie wystarczyć, jeśli zawiedzie czynnik ludzki. Dlatego bardzo istotną kwestią jest cykliczne szkolenie pracowników z zakresie bezpieczeństwa.

Data dodania: 2021-10-15 08:31:26Ilość wyświetleń: 625

Pozostałe wpisy

model 3d. Tworzenie modelu 3D z obrazka 2D na potrzeby druku.
W tym wpisie dowiesz się, jak w prosty sposób ze znalezionego w sieci obrazka, stworzyć obiekt trójwymiarowy, który można wykorzystać na potrzeby druku 3D. Opisany metody w tym artykule są poglądowe. Możesz użyć innego oprogramowania do obróbki grafiki, bądź konwersji formatów. Przedstawię dwa sposoby konwersji obrazka 2D do obiektu 3D. Łatwiejszy – z czarnej ikony. Oraz sposób trudniejszy – z obrazka kolorowego, o gorszej jakości.
wydruk 3d. Od Twojego pomysłu do Twojego produktu.
Technologia druku 3D rozwija się w bardzo dynamicznym tempie, jednak nadal jest dość drogim przedsięwzięciem dla prywatnej osoby. Koszt urządzenia, oraz zdobycie wiedzy umożliwiającej sprawną pracę jest nie lada problemem dla osoby nastawionej na amatorski druk na własne potrzeby.
Kasety VHS. Nowe życie starych filmów.
Wiele wartościowych materiałów filmowych nie ujrzało światła filmowego poprzez brak powrzechnego korzystania z odtwarzaczy VHS. Kasetom można jednak dać drugie życie poprzez zgranie ich zawartości na nośnik typu pendrive, dysk twardy, bądź w umieścić w chmurze.