Zacznijmy od sposobu pierwszego. Skorzystam z wyszukiwarki ikon na stronie www.flaticon.com Równie dobrze mogę znaleźć interesującą mnie ikonę w wyszukiwarce obrazów google. Ze strony flaticon mogę jednak dość precyzyjnie przefiltrować obrazki czarne oraz wypełnione, a to mnie teraz interesuje najbardziej.
Spośród widocznych obrazków, w oczy rzuciła mi się ikonka tabliczki na toalety i tej ikonki użyję w dalszych krokach. Pobieram obrazek, klikając na niego i wybierając pożądaną wielkość. Im większy rozmiar tym lepiej. Gdy pobiorę zbyt mały rozmiar, przy skalowaniu już modelu 3D „w górę” mogę nie uzyskać pożądanych kształtów. Serwis flaticon oferuje pobieranie pliku za darmo w formacie .png oraz za opłatą w formacie .svg. W przypadku formatu .svg ułatwiło by mi to znacznie zadanie, jednak skupiam się na darmowej wersji i pobieram plik o formacie .png.
W przypadku konta premium i pobraniu pliku w formacie .svg od razu mogę przejść do kroku z importem pliku do aplikacji Tinkercad.
PORADA
Pobrany plik muszę teraz przekonwertować na wspomniany wyżej format .svg. Możesz śmiało skorzystać z konwerterów online, np.
www.convertio.co/pl/png-svg
Wybieram nasz plik, klikam „Konwertuj”, a następnie pobieram gotowy plik w formacie .svg.
Przechodzę do kolejnego kroku i odwiedzam stronę www.tinkercad.com
Tinkrecad to przyjazny w obsłudze program do projektowania 3D, dostępny online. Od niedawna umożliwia także prototypowanie obwodów elektronicznych.
PORADA
Jeśli nie posiadasz tam założonego konta, przejdź przez etap rejestracji. Po ukończeniu rejestracji i założeniu konta przechodzę do zakładki „Projekty 3D”. Wybieram opcję „Nowość”, a następnie „Projekt 3d”. Otwiera nam się poniższy ekran:
Wielkość płaszczyzny roboczej ustaliłem sobie na 20cm x 20cm. Wartości te mogę zmieniać klikając w prawym rolnym rogi w ikonkę „ustawienia”.
PORADA
W lewym górnym rogu możemy nazwać nasz projekt. W tym przypadku wpisuję „Tabliczka WC”. Aby zaimportować naszą ikonkę wybieram opcję „Importuj” w prawym górnym rogu, a następnie wybieram z dysku mojego komputera przekonwertowany już plik w formacie .svg. Na tym etapie mogę już go przeskalować do odpowiednich wymiarów. Ja planuję wydrukować ten obiekt w wymiarach nieprzekraczających obszaru roboczego drukarki, czyli 200mm, więc wpisuję odpowiednie wartości w polach „Wymiary”.
Po zaimportowaniu pliku, Tinkercad automatycznie wyciąga nam obiekt do góry, ustalając jego wysokość na 10mm.
Obiekt w tej formie możemy teraz wygenerować do pliku .stl, który jest obsługiwany przez Slicery do drukarek 3D. Aby to zrobić, klikam przycisk „Eksportuj” i wybieram opcję .stl.
Przechodzę do sposobu numer dwa.
W grafice google, znalazłem interesujące mnie zdjęcie orła. Znajduje się on pod odnośnikiem:
www.tiny.pl/w9c8k
Aby przygotować takie zdjęcie do dalszej obróbki, muszę w pierwszej kolejności pozbyć się tła. Skorzystam z narzędzia online, które znajduje się pod adresem:
www.clippingmagic.com
Wybieram moje zdjęcie, czekam na usunięcie tła i stosuję ewentualne poprawki. Efekt wygląda tak:
Pobieram moje zdjęcie już z usuniętym tłem.
Clippingmagic oferuje darmowe wycinanie tła ale zmniejsza rozmiary zdjęcia. W moim przykładzie wielkość zdjęcie będzie wystarczająca. Można także skorzystać z innych narzędzi do usuwania tła, na przykład: www.remove.bg lub www.adobe.com/express/feature/image/remove-background lub programów graficznych w wersji offline.
PORADA
Skorzystam teraz z narzędzia zamieniającego kolory w moim zdjęciu na czarne. Tak abym uzyskał czarną ikonę orła. Ja skorzystałem z darmowego narzędzia online:
www.manytools.org/image/colorize-filter
Mój obrazek wygląda obecnie tak:
Możesz skorzystać z innego znanego Ci narzędzia. Ten sam efekt uzyskasz na przykład w Adobe Photoshop obrysowując kontur zdjęcia i wypełniając je czarną farbą.
PORADA
Czasem zdarzy się, że obraz będzie miał poszarpane brzegi i po imporcie do Tinkercada te niedoskonałości będą widoczne. Próbuję użyć wtedy kolejnego narzędzia online znajdującego się na stronie
www2.lunapic.com
Importuję obraz i wybieram opcję „Adjust -> Sharpen”. Przesuwając suwak poprawiam krawędzie naszego obrazka.
Pobieram mój obrazek, który jest gotowy do konwersji do formatu .svg tak jak w sposobie numer jeden. Po konwersji, przechodzę do Tinkercada i importuję go.
Otrzymuję model gotowy do druku 3D. Orła mogę wykorzystać do stworzenia statuetki za pomocą drukarki 3D.

Data dodania: 2022-10-25 06:18:20Ilość wyświetleń: 349

Pozostałe wpisy

Kasety VHS. Nowe życie starych filmów.
Wiele wartościowych materiałów filmowych nie ujrzało światła filmowego poprzez brak powrzechnego korzystania z odtwarzaczy VHS. Kasetom można jednak dać drugie życie poprzez zgranie ich zawartości na nośnik typu pendrive, dysk twardy, bądź w umieścić w chmurze.
wydruk 3d. Od Twojego pomysłu do Twojego produktu.
Technologia druku 3D rozwija się w bardzo dynamicznym tempie, jednak nadal jest dość drogim przedsięwzięciem dla prywatnej osoby. Koszt urządzenia, oraz zdobycie wiedzy umożliwiającej sprawną pracę jest nie lada problemem dla osoby nastawionej na amatorski druk na własne potrzeby.
wymiana dysku. powolny HDD na szybki SSD.
Wymienimy dla Ciebie dysk bez utraty danych ! Oferujemy wymianę dysku z zachowaniem pełnej funkcjonalności i wszystkich danych. Jeśli jednak chcesz, zainstalujemy każdy czysty system operacyjny na Twoim nowym dysku.